Birlik, hoşgörü ve dayanışmanın sembolü Kuzguncuk, hem sosyo-kültürel hem de mimari bakımından geleneksel Boğaziçi köylerinin özelliklerini bir ölçüde yaşatmayı sürdüren nadir semtlerden biri.

Boğaz’a açılan bir vadiye kurulu bu semt, güzelliği ve dinginliğiyle yerli ve yabancı pek çok ziyaretçiyi kendisine çekiyor. Biz de bu defa rotamızı Üsküdar-Kuzguncuk yönüne çeviriyor ve kentin hafızasını beraberce yoklayamaya devam ediyoruz.

Üsküdar İskele Meydanı’ndaki 3.Ahmet Çeşmesi’den başlayıp Beylerbeyi Sarayı’nda noktalayacağımız turumuz sırasında göreceğimiz yerlerden bazıları şunlar olacak: Mihrimah Sultan Camisi, Paşa Limanı Caddesi’ndeki endüstri mirası yapılar, Bizans sarnıcı, Kuzguncuk ibadethaneleri, Kuzguncuk Bostanı, Kuzguncuk İskelesi, Tarihi köşkler ve mahalle kültürünün izlerini taşıyan sokaklar. (Bazı yapılar dışarıdan görülecektir)

5 Temmuz Çarşamba günü yapılacak olan bu geziye katılmak isteyenler, detaylı bilgi ve kayıt için iletişim kısmından bana ulaşabilirler.(Visited 274 times, 1 visits today)