Hipodrom-At meydanının kıyısında Bizans anıtlarının yanı başında ve Sultanahmet Camisi’nin tam karşısında bulunan bir Osmanlı-Türk sarayının ev sahipliği yaptığı Türk ve İslam Eserleri Müzesi, İstanbul’un en muhteşem hazine sandıklarından biridir. Türk kültürünün en geniş sınırlarına ulaştığı İslam döneminden 20. yüzyıla uzanan bir çizgide Türk sanatının eşsiz değerdeki örneklerinin sergilendiği bu mekan; yazma eser­ler, ki­tabeler, halı, kilim, maden, sera­mik, ağaç işleri, taş oyma ve etnografik eserler­den oluşan eşsiz koleksiyonuyla da dünyanın sayılı müzeleri arasında yer almaktadır. 

Müzeyi, Türk Sanatı üzerine yaptığı akademik çalışmalarla ayrıcalıklı bir yere sahip olan Sanat Tarihçisi Prof.Dr. Yaşar Çoruhlu eşliğinde gezip, Türk sanatının anlamlar ve çağrışımlar dünyasını keşfe çıkacağız. Bu güzel yolculuğa sizleri de bekliyoruz. 

3 Şubat Pazar günü saat 12.45 ve 17.00 arasında yapılacak olan bu geziye katılmak isteyenler, detaylı bilgi ve kayıt için iletişim kısmından bize ulaşabilirler. 

Gezi ücreti: 100TL

Not: 

1-Gezi kulaklıkla gerçekleştirilecektir.

2-Müze giriş ücreti gezi ücretine dahil değildir. Katılımcılar, varsa müze kartlarını kullanabilirler. 65 yaş üzeri ziyaretçiler için giriş ücretsizdir.

BU GEZİ TÜRSAB A-9207 BELGE NOLU ENDORPHİN TURİZM’İN ORGANİZASYONUDUR.

(Visited 373 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Your email address will not be published.